Összefoglaló 2014. július 31., csütörtök

EL: DVTK - FC Krasznodar 1-5 (0-2)

Debrecenben szenvedett vereséget a DVTK az UEFA Európa Liga harmadik selejtező körének első mérkőzésén az FC Krasznodar ellen. A diósgyőri közönség a vereség ellenére is elismerte a csapata teljesítményét és győztesként ünnepelte övéit.

UEFA Európa Liga, 3. selejtező kör, 1. mérkőzés

Diósgyőri VTK - FC Krasznodar 1-5 (0-2)

Debrecen, Nagyerdei Stadion 4825 néző. Játékvezető: Bülent Yıldırım (Volkan Narinç, Asım Yusuf Öz) - törökök.
DVTK: Antal Botond - Eperjesi Gábor, William Alves, Debreceni András, Senad Husić - Kádár Tamás - Németh Milán, Egerszegi Tamás, Elek Ákos, Gosztonyi András - Bacsa patrik. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv
Krasznodar: Szinicin - Jędrzejczyk, Martinovics, Sigurdsson, Kalesin - Gazinszkij - Laborde, Ahmedov, Pereyra, Joãozinho - Ari. Vezetőedző: Oleg Kononov.

Csere: Debreceni András helyett Miroslav Grumić és Eperjesi Gábor helyett Bognár István a 46., Ari helyett Wanderson és Laborde helyett Bisztrov az 59., Antal Botond helyett Ivan Radoš és Pereyra helyett Pomerko a 80. percben.
Sárga lap: Gosztonyi András a 67. percben.
Gólszerző: Ari (0-1) a 28., Ahmedov (0-2) a 40., Bacsa Patrik (1-2) a 49., Pereyra (1-3) az 51., Joãozinho (1-4, 11-esből) a 88., Bisztrov (1-5) a 90. percben.

Kulcspilanatok

28. perc: Joãozinho adott a jobb oldali oldalvonal közeléből egy hosszú keresztlabdát, ami átszállt középen mindenki felett és a hosszú oldalon érkező Ari 4 méterről a kapu hosszú oldalába helyezett, 0-1

40. perc: Jobb oldali támadás végén a 16-oson belül Gazinszkij sarokkal tette középre a labdát, amit a támadást kísérő Odil Ahmedov középen 7 méterről a hálóba lőtt, 0-2

49. perc: Grumić és Bognár játszott a 16-oson belül, majd utóbbi a jobb oldalra ívelte keresztbe a labdát, ahonnan Bacsa Patrik jobbal, éles szögből a hálóba bombázott, 1-2

51. perc: 17 méterről, kissé jobb oldalról az üresen hagyott Mauricio Pereyra ragasztott hatalmas gólt a kapu bal felső sarkába, 1-3

88. perc: Gosztonyi szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Joãozinho lőtte magabiztosan a kapu bal oldalába, 1-4

90. perc: Vlagyimir Bisztrov tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalról, majd néhány csel után ballal 6 méterről a kapu jobb oldalába helyezett, 1-5

Vezetőedzői értékelések

Szivics Tomiszláv: - Feltérképeztük az ellenfelet és az első félidőben meg is találtuk a játékuk ellenszerét, a két góljukon kívül nem volt helyzetük, megfelelően tartottuk magunkat. Az első gólt egyéni hiba előzte meg, én felelősségem, hogy egy fiatal játékos egy ilyen mérkőzésen hibázik. A második félidőben javítani akartunk, két védekező játékos helyett két támadót cseréltem be és rúgtunk is egy gólt. Ezt követően kijött a különbség, mert annyira sok minőségi játékosa van az ellenfélnek, hogy nem tudtuk mindet levédekezni. Pereyra oda rúgta, ahová kell, a két léc találkozásához. Jellemző, hogy az ellenfelünk két válogatott játékost tudott becserélni, azonban a 87. percig volt 1-3, ami nem olyan sok, de a végén két újabb fegyelmezetlenséget megbüntettek. Jelen pillanatban ez a mi maximumunk egy ilyen csapat ellen. Büszke vagyok a csapatomnak és gratulálok az ellenfélnek! Csodálatos szurkolótáborunknak a bajnokságban fogunk törleszteni, innentől kezdve arra koncentrálunk.
Oleg Kononov: - Még mindig nagyon tetszik a stadion, remek volt az atmoszféra, jó volt itt játszani. Öt gólt rúgtunk, megérdemelt a győzelmünk, de az ellenfél is végig keményen küzdött.

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!