Egymás ellen

Az első zalaegerszegi összecsapáson 1973. május 27-én a Szabó - Kovács, Salamon, Váradi, Kolláth, Gál, Tatár (Oláh), Görgei, Kiss, Horváth, Fekete összeállításban léptünk pályára. Preiner Kálmán tanítványai Kiss góljával 1-1-es döntetlent játszottak a kék-fehérekkel.

Az első győzelmünket a harmadik zalai fellépésünk alkalmával szereztük meg. 1975. augusztus 30-án a bajnokság nyitómérkőzésén Szabó Géza fiai Veréb - Martis, Salamon, Váradi, Kutasi, Oláh (Feledi), Fükő, Görgei, Borostyán, Kiss, Fekete összeállításban álltak fel és Borostyán valamint Görgei góljával   kényszerítették térdre ellenfelüket.

Az elkövetkező években a döntetlen jelentette a legnagyobb sikert, azt viszont többször sikerült hozni.

2000 májusában Huszák Géza vezetőedző Nagy Z. - Takács V., Harnócz, Kunzo, Szakos, Hompoth, V. Filipović, Lipták L. (Raican, 90.), Vitelki, Lippai (Barva, 52.), Konyha (Cupik, 81.) összeállítású csapata gól nélküli döntetlent játszott.

A hét évig tartó zalaegerszegi "száműzetést" megelőzően utoljára 2011 végén játszott a DVTK bajnokit Zalaegerszegen, akkor José Luque büntetőből szerzett góljával sikerült megszakítani egy negatív szériát, és pontot szerezni. Benczés Miklós vezetőedző a Farkas B. - Vadász, Budovinszky, Gal, Gohér, Takács P. (Pál Sz., 53.), Arze, Abdouraman, Luque, Tisza (Bogáti, 88.), Carreño (Seydi, 51.) csapatot küldte pályára.

Hosszú idő után az OTP Bank Liga 2019/2020-as kiírásában találkoztak újra a csapatok. A DVTK 2020 első tétmérkőzésén látogatott Zalaegerszegre, és az első félidőben számtalan helyzetet, közte néhány ziccert alakított ki, gól azonban nem esett. A második félidő elején büntetőből szereztek vezetést a hazaiak, amit Dušan Brković szöglet után kiegyenlített, majd nem sokkal később a másik középső védő, Polgár Kristóf a vezetést is megszerezte. A ráadásban Florent Hasani biztosította be a győzelmet.

ZTE - DVTK 1-3 (0-0)

ZTE: Demjén Patrik - Bolla Bendegúz, Zorna Lesjak, Bobál Dávid, Bedi Bence - Kocsis Gergő, Nikola Mitrović (Eric McWoods, 76.) - Stieber Zoltán, Bobál Gergely (Fanos Katelaris, 63.), Radó András (Babati Benjámin, 65.) - Eduvie Ikoba. Vezetőedző: dr. Dobos Barnabás.
DVTK: Branislav Danilović - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Tamás Márk - Márkvárt Dávid, Vági András - Florent Hasani, Rui Pedro (José Cortés, 81.), Kiss Tamás (Egerszegi Tamás, 88.) - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 76.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Bobál Gergely (1-0) a 47., Dušan Brković (1-1) az 53., Polgár Kristóf (1-2) a 61., Florent Hasani (1-3) a 90+2. percben.

Az idei bajnokság 4. fordulójában már játszott a DVTK Zalaegerszegen, és 3-1-re nyert. Az első félidőben felváltva támadott a két csapat, mígnem Bitok Stephen átlövésből megszerezte a vezetést a Diósgyőrnek. Ezt követően a Testgyakorlók teljesen átvették a játék irányítását, több helyzetet is kialakítottak, de ekkor még újabb gól nem született. A második félidőben is a DVTK uralta a játékot, több támadást is ziccerig játszott, végül gólt Lukács Dániel és az ezen a mérkőzésen debütáló Pernambuco szerzett. A találkozó után együtt ünnepelte a győzelmet a csapat és a távoli Zalaegerszegre is szép számban elutazó szurkolótábora.

Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 1-3 (0-1)

ZTE: Senkó Zsombor - Huszti András (Zoran Lesjak, 74.), Mocsi Attila, Oleksandr Safronov (Kovács Barnabás, 74.), Gergényi Bence - Bojan Sanković, Szendrei Norbert - Mim Gergely (Klausz Milán, 59.), Tajti Mátyás (Németh Dániel, 67.), Sajbán Máté - Eduvie Ikoba (Szalay Szabolcs, 46.). Vezetőedző: Boér Gábor.
DVTK: Karlo Sentić - Gera Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Vladislav Klimovich (Elton Acolatse, 66.), Alexander Vallejo (Lőrinczy Attila, 83.), Holdampf Gergő (Bényei Ágoston, 77.) - Lukács Dániel (Pernambuco, 83.), Bright Edomwonyi (Marin Jurina, 66.), Rudi Požeg Vancaš. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Gólszerző: Bitok Stephen (0-1) a 26., Lukács Dániel (0-2) a 71., Szendrei Norbert (2-1) a 86., Pernambuco (1-3) a 89. percben.

A 15. fordulóban Diósgyőrben játszottak a csapatok, és a vendégek elvitték a pontokat. Az első félidőben a DVTK irányította a játékot az egyre mélyebben és egyre több játékossal védekező vendékkel szemben, ám csak lövésekig és egy kapufáig jutott. A szünet után is csak a kontra lehetőségére vártak a kékek, és amikor egyszer eljött, akkor rögtön gólra váltották, a második kontrával pedig megnyugtató előnyre tettek szert, amit nem sokkal a lefújás előtt még eggyel megtoldottak.

Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 0-3 (0-0)

DVTK: Artem Odyntsov - Gera Dániel, Szatmári Csaba, Bozhidar Chorbadzhiyski, Bitok Stephen - Bényei Ágoston (Francisco Feuillassier, 67.), Holdampf Gergő, Rudi Požeg Vancaš (Jérémie Obounet, 80.) - Elton Acolatse (Jurek Gábor, 73.), Bright Edomwonyi (Argyris Kampetsis, 67.), Pernambuco (Lukács Dániel, 67.). Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej.
ZTE: Dombó Dávid - Huszti András, Stefanos Evangelou, Várkonyi Bence, Medgyes Sinan - Bedi Bence, Bojan Sanković - Mim Gergely (Kovács Barnabás, 75.), Németh Dániel (Meshack Ubochipma, 67.), Sajbán Máté - Antonio Mance (Yohan Croizet, a 67.). Vezetőedző: Márton Gábor.

Gólszerző: Mim Gergely (0-1) a 65., Mim Gergely (0-2) a 74., Meshack Ubochioma (0-3) a 90+3. percben.

Legutóbb a Magyar Kupában futott össze a két csapat, és DIósgyőrben magabiztosan jutott tovább a DVTK 4-2-es sikerrel. A fontos kérdések már az első félidőben eldőltek, miután előbb Gera Dániel egy szép szögletvariáció után fejelt gólt, majd Rudi Požeg Vancaš talált be, végül közvetlenül a lefújás előtt Szabó Levente is értékesített egy ziccert. A szünet után előbb a vendégek szépítettek, majd Bright Edomwonyi állította vissza a háromgólos különbséget. Végül a zalaegerszegiek büntetőből állították be a végeredményt.

Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE 4-2 (3-0)

DVTK: Artem Odyntsov - Gera Dániel, Szatmári Csaba, Marco Lund, Bitok Stephen - Francisco Feuillassier (Pernambuco, 68.), Holdampf Gergő, Doru Popadiuc (Alexander Vallejo, 61.) - Jurek Gábor (Bényei Ágoston, 61.), Szabó Levente (Bright Edomwonyi, 61.), Rudi Požeg Vancaš (Argyris Kampetsis, 90+4.). Vezetőedző: Vladimir Radenković.
ZTE: Dombó Dávid - Zoran Lesjak (MIM Gergely, 46.), Várkonyi Bence, Csóka Dániel - Vogyicska Balázs, Németh Dániel (Gruber Zsombor, 46.), Kovács Barnabás (Bojan Sanković, 46.), Guy Hadida, Medgyes Sinan - Josip Spoljarić (Yohan Croizet, 57.), Sajbán Máté (Bedi Bence, 75.). Vezetőedző: Márton Gábor.

Gólszerző: Gera Dániel (1-0) a 8., Rudi Požeg Vancaš (2-0) a 13. Szabó Levente (3-0) a 45+2., Sajbán Máté (3-1) az 54., Bright Edomwonyi (4-1) a 76., Yohan Croizet (4-2, 11-esből) a 83. percben.

2023. 08.18. ZTE - DVTK 1-3 G.: Bitok Stephen, Lukács Dániel, Pernambuco

Idegenbeli örökmérleg: 26 mérkőzés, 3 győzelem, 10 döntelen, 13 vereség. 27-43-es gólkülönbség.

Zalaegerszegi TE

Alapítva: 1920
Első év az NB I.-ben: 1972
Legjobb eredmény: bajnok (2001/2002), kupagyőztes (2022/2023)
Élvonalbeli évek: 41 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2019 óta

A Zalaegerszegi Torna Egylet 1920-ban alakult. 1972 óta néhány év kihagyással a labdarúgó NB I.-ben szerepelnek, a 2018-ban lezárult hétéves szünet volt a leghosszabb. Legnagyobb sikerük a 2001/2002-es idényben nyert bajnoki cím, illetve 2022/2023-as idányben aratott Magyar Kupa győzelem.

Az előző bajnokságban újoncként a 9. helyen végeztek, és megnyerték a Magyar Kupát. Az EKL-től két vereséggel búcsúztak az NK Osijek ellen.

Formatabella
A legutóbbi 5 mérkőzés alapján (teljes tabella)
2. Diósgyőri VTK 5 3 1 1 10-5 5 10
5. Zalaegerszegi TE 5 2 1 2 10-12 -2 7

A legutóbbi 10 mérkőzés alapján (teljes tabella)
4. Diósgyőri VTK 10 4 3 3 18-16 2 15
5. Zalaegerszegi TE 10 4 3 3 16-18 -2 15

A legutóbbi 15 mérkőzés alapján (teljes tabella)
5. Zalaegerszegi TE 15 6 3 6 22-25 -3 21
8. Diósgyőri VTK 15 5 4 6 22-26 -4 19

A legutóbbi 20 mérkőzés alapján (teljes tabella)

25. forduló: DVSC - ZTE 5-1

A legutóbbi mérkőzésen a Dombó Dávid - Várkonyi Bence (Meshack Ubochioma, 46.; Zoran Lesjak, 85.), Stefanos Evangelou, Csóka Dániel - Szendrei Norbert, Bedi Bence, Guy Hadida (Sajbán Máté, 46.), Bojan Sanković (Kovács Barnabás, 81.), Mim Gergely - Gruber Zsombor (Németh Dániel, 46.), Antonio Mance összeállításban játszottak.